آموزش محتوا نویسی سایت

آموزش محتوا نویسی سایت

آموزش محتوا نویسی سایت

در این مقاله ما در مورد آموزش محتوا نویسی سایت و چگونگی استفاده از  copywriting صفحه اصلی و تحقیقات کلیدی، بهینه سازی جستجوگرها و عناصر صفحه غیر کپی برای ایجاد صفحات موثر، قدرتمند و نتایج گرا برای وب سایت نگاه خواهیم انداخت.

تعریف محتوای وب سایت چیست؟

مراحل قبل از تولید محتوا شامل چه مواردی است؟

مراحل آموزش محتوا نویسی سایت چیست؟

آموزش محتوا نویسی سایت
آموزش محتوا نویسی سایت

تعریف محتوای وب سایت

بخش مهمی از استفاده آنلاین سایت برای دسترسی به افراد بیشتر، ایجاد یک لیست ، فروش محصولات بیشتر و استفاده بیشتر مشتریان و .. به دانستن اینکه چطور محتوای یک وب سایت را بنویسید بستگی دارد.

 

مراحل قبل از تولید محتوا:

 1)هدف هر  صفحه از  وب سایت را بدانید

محتوای وب سایت به شکل و اندازه ها و به روش های متفاوت برای خدمت به اهداف مختلف نمایش داده می شود.از فرم های محتوای طولانی مدت و پست های وبلاگ تا blurbs نوار و توضیحات محصول، کپی تهیه شده تا تمرکز خود بر نحوه نوشتن محتوا برای یک صفحه وب سایت تعریف می شود.

در ساده ترین حالت، یک صفحه اصلی را به عنوان “هر صفحه وبی که یک بازدید کننده میتواند به آن وارد شود” یا “زمین” توصیف میکند.محتوای صفحه اصلی متفاوت از محتوای هر پست سایت است.

پست های سایت صفحات زمان بندی شده معمولا مربوط به موضوع مشخص، و اطلاعات منحصر به فرد  و هدف خاصی است در حالی که صفحات اصلی  معمولا صفحات همیشه سبز (بدون نشانه زمانی و اغلب بدون ناوبری) می باشند. این صفحات معمولا شامل اطلاعات در مورد کلیات محصولات، خدمات و یا ارائه محصولات برند می باشند.صفحات اصلی نیز هدف خاصی دارند.

آنها صفحاتی هستند که برای یک هدف متمرکز طراحی شده اند. صفحات اصلی طراحی شده اند تا کاربر را به انجام اقدامات هدایت کند. این صفحات برای یکی از اهداف زیر ایجاد می شوند:

Throughs: یک صفحه طراحی شده برای هدایت کاربر به صفحه وب دیگر.

Generation Leader: یک صفحه طراحی شده برای هدایت کاربر برای وارد کردن اطلاعات خود در فرم.خرید: یک صفحه طراحی شده برای هدایت کاربر برای خرید.قبل از اینکه یک صفحه را در وب سایت خود ایجاد کنید، تصمیم بگیرید که کدام هدف را برای صفحه مد نظر خواهید داشت. در حالی که ممکن است هدف از ایجاد صفحات برای اقدامات دیگری نیز در نظر گرفته شده باشد،اما بیشتر ایجاد صفحات اصلی برای به ثمر رساندن یکی از اقدامات ذکر شده در بالا است

 1)هدف هر  صفحه از  وب سایت را بدانید
1)هدف هر  صفحه از  وب سایت را بدانید

2)بهترین کلید واژه برای صفحه را پیدا کنید 

قبل از اینکه بتوانید یاد بگیرید که چگونه یک صفحه اصلی بنویسید، ابتدا باید یاد بگیرید چگونه بهترین کلمات کلیدی را برای صفحات خود پیدا کنید. کلید واژه، کلیدی است که شما می خواهید موتورهای جستجو را با صفحه خود مرتبط کنید. برای شناسایی بهترین کلمه کلیدی برای صفحه خود، از ابزار کلید واژه استفاده کنید.

عبارتی یا اصطلاحاتی که مربوط به موضوع صفحه شما است را وارد کنید.از فیلتر برای محدود کردن نتایج جستجو استفاده کنید که کلمات کلیدی کم رقابتی هستند و نزدیک به عبارت یا اصطلاح شما ، محبوب در میان کاربران، و یک اصطلاح که در حال حاضر ترافیک را به سایت شما هدایت می کنند.

مشاهده گزارش و انتخاب یک کلمه کلیدی که در دسترس رقابتپذیری شماست (نشان داده شده توسط آیکون پیچ در گزارش) و به طور گسترده ای توسط جستجوگران استفاده می شود (دارای نمره محبوبیت بالا). این اصطلاح را به عنوان صفحه کلید اصلی در سایت خود اختصاص دهید.

شما بعد از فهمیدن اولین کلمه کلیدی، کلمات کلیدی بعدی خود را انتخاب کنید، و این اولین قدم برای نوشتن یک محتوا برای یک وب سایت است.

2)بهترین کلید واژه برای صفحه را پیدا کنید 
2)بهترین کلید واژه برای صفحه را پیدا کنید

3)هدف خود را قبل از شروع بدانید.

پیش از این در این پست، ما در مورد تعریف هدف صحبت کردیم. در هنگام نوشتن آن را در ذهن داشته باشید. ایجاد تمام محتوای خود را با هدف به پیش بردن مخاطبان خود برای رسیدن به این اهداف بدانید.

4)تمرکز بر مزایای و ویژگی ها محصولات، خدمات، انگیزه ها یا پیشنهادات را برجسته کنید،

به جای فهرست ویژگی ها، توضیح دهید که چگونه هر یک از ویژگی های برای خواننده سودمند است. به عنوان مثال، در مورد یک سیستم دنده دوچرخه صحبت نکنید؛ صحبت در مورد توانایی دوچرخه برای ارائه یک سواری ایمن انجام دهید.

5)تحول بعد از انجام دادن (موضوع انتخابی) را توضیح دهید

به خواننده ایده ای مبنی بر اینکه چگونه محصول، خدمات، انگیزه یا وضعیت آن ها را تغییر می دهد. توضیح دهید که زندگی قبل و بعد از انجام (موضوع انتخابی) چه تاثیری دارد و به بگویید چگونه زندگی خود را پس از انجام (موضوع انتخابی) بهبود می بخشند.

6)مختصر و مفید بنویسید.

از جملات و عبارات کوتاه استفاده کنید. از زبان پیچیده ای که خوانندگان را از دست می دهد و اطلاعاتی را که غیر ضروری و یا تخصصی است استفاده نکنید. در هنگام نوشتن به یاد بیاورید که خواننده چه اطلاعات اصلی را نیاز دارد بداند.

7)از به کاربردن کلمات و اصطلاحات دشوار بپرهیزید.

سبک نوشتن را از همان زبان مورد استفاده خود با مخاطبان هنگام صحبت کردن استفاده کنید.

8)از قالب بندی استفاده کنید.

مهم ترین نکات در متن خود را با شکستن متن ایجاد کنید. نقاط اصلی را با استفاده از گلوله، لولایی، کج، و تغییرات در سبک و اندازه فونت برجسته کنید. اکثر خواننده ها اسکن می کنند، بنابراین مطمئن شوید نکات کلیدی برجسته هستند.

9)به طور مستقیم با خواننده صحبت کنید.

متن هنگامی که به طور مستقیم مخاطبان شما را مورد خطاب قرار می دهد، موثرتر است. از واژه هایی مانند “شما” و “ما”  استفاده کنید

9)به طور مستقیم با خواننده صحبت کنید.
9)به طور مستقیم با خواننده صحبت کنید.

10)نوشته شما نباید شامل خطاهای گرامری باشد،

بهتر است از اصول قوانین نوشتاری استفاده نمایید.

11)گاهی اوقات استفاده از یک تصویر یا ویدیو واقعا یک هزار برابر کلمه ارزش دارد.

تحقیقات نشان می دهد که 90 درصد از اطلاعاتی که به مغز انسان منتقل می شود بصری است و مردم اطلاعات بصری را 60 هزار بار سریعتر از متن پردازش می کنند. ایجاد یک نمودار آسان برای خواندن نیز می تواند یک کار بهتری برای توضیح یک موضوع پیچیده در متن باشد. تصاویر همچنین به تجزیه متن کمک می کنند و باعث می شود که صفحه شما برای خواندن آسان تر شود. توصیه میکنیم حداقل چندین  تصویر را در هر صفحه وب سایت خود داشته باشید.

11)گاهی اوقات استفاده از یک تصویر یا ویدیو واقعا یک هزار برابر کلمه ارزش دارد.
11)گاهی اوقات استفاده از یک تصویر یا ویدیو واقعا یک هزار برابر کلمه ارزش دارد.

“Seriously one of the easiest and most feature rich themes I have ever come across. Must have for any web designer.”

Jesse Molinsky , CEO , WP Design

Standard

For Home Businesses and Solopreneurs
$ 25 per month paid annually
  •  

Pro

For Small Businesses and Professional Marketers
$ 55 per month paid annually
  •  

Advanced

For Marketing Teams and Agencies
$ 125 per month paid annually
  •  

9,024,448 community members  ,  2,459,792 items for sale